COLUMBUS, Ohio (WKBN) – Austintown Fitch senior lineman Josh Fitzgerald was named First Team All-State in Division II by the OHSAA on Wednesday.

The complete list of Division II award winners is listed below with the local players in bold:

DIVISION II – FIRST TEAM

QB: Kaden Holmes, Fremont Ross, 5-11, 185, sr.; Sam DeTillio, Avon, 5-11, 185, sr.; Adrian Norton, Riverside Stebbins, 6-0, 195, sr.; Will Kocher, Kings Mills Kings, 6-2, 195, sr.; Griffin Scalf, Cincinnati Anderson, 6-2, 205, sr.

RB: Rocco Conti, Olmsted Falls, 5-9, 190, sr.; Chris Edmonds, Toledo Central Catholic, 5-9, 190 sr.: Nasir Phillips, Westerville South, 5-9, 195, jr.; Nate Severs, Big Walnut, 5-10, 207, jr.; Trey Cornist, Cincinnati Winton Woods, 6-0, 220, sr.; Trei’Shaun Sanders, Xenia, 5-11, 220, sr.; Lamar Sperling, Akron Archbishop Hoban, 5-9, 178, sr.; Willtrell Hartson, Massillon Washington, 5-10, 200, sr.

WR/TE: Ethan Holbrook, Avon, 5-11, 200, sr.; Jon Metzger, Ashland, 5-10, 170, sr.; Michael Mussari, Kings Mills Kings, 6-1, 185, sr.; Tremell Wright, Xenia, 5-10, 180, sr.; Jared Kelley, North Olmsted, 5-10, 192, sr.; Ardell Banks, Massillon Washington, 6-4, 185, sr.

OL: Luke Hamilton, Avon, 6-6, 297, jr.; Dominic Rivera, Olmsted Falls, 6-7, 320, sr.; Ryan Carretta, St. Charles, 6-5, 310, sr.; Jake Wheelock, Riverside Stebbins, 6-4, 275, jr.; Josh Fitzgerald, Austintown Fitch, 6-3, 265, sr.; Tommy Ricard, Hudson, 6-3, 270, jr.; Drew Holt, Akron Archbishop Hoban, 6-1, 288, sr.; Andrew Tatulinski, Medina Highland, 6-4, 240, sr.

K: Quentin Sheets, Westerville South, 6-2, 180, sr.

DL: Collin Fairbanks, Painesville Riverside, 5-8, 205, sr.; Gavin Beasley, North Olmsted, 5-11, 210, sr.; Michael Cannings, Toledo Central Catholic, 6-2, 270, jr.; Cameron Gwinn, DeSales, 6-2, 240, jr.; Delan Massey-Wright, Winton Woods, 6-1, 265, soph.; Jamell Smith, Xenia, 6-1, 240, sr.; Roosevelt Andrews, Barberton, 6-2, 215, sr.; Jason Martin III, Akron Archbishop Hoban, 6-0, 275, sr.

LB: Gavin Ehrhardt, Avon, 5-11, 215, sr.; Cody Schuberg, Toledo Central Catholic, 6-1, 225, sr.; Garrett Stover, Big Walnut, 6-2, 215, jr.; Quan Rhodes-McKee, Westerville South, 6-1, 220, jr.; Sam Schmiesing, Piqua, 6-2, 233, sr.; Bryson Bastin, Hamilton Ross, 5-10, 225, sr.; Dorian Pringle, Massillon Washington, 5-11, 220, jr.; Evan Brady, Uniontown Lake, 5-11, 215, jr.

DB: Braden Awls, Toledo Central Catholic, 6-1, 180, sr.; Braylon Beckwith, Canal Winchester, 6-0, 170, jr.; Jermaine Mathews, Cincinnati Winton Woods, 6-0, 180, sr.; Terhyon Nichols, Cincinnati Withrow, 6-0, 175, jr.; Cameron Calhoun, Cincinnati Winton Woods, 6-0, 175, sr.; Jake Cameron, Kings Mills Kings, 5-10, 160, sr.; Will Butler, Uniontown Lake, 6-3, 215, sr.; Creed Hill, Medina Highland, 5-10, 170, sr.; Tysen Campbell, Akron Archbishop Hoban, 5-11, 160, jr.

P: Alex Kasee, Sylvania Northview, 6-0, 155, sr.

DIVISION II – SECOND TEAM

QB: Mikey Maloney, Painesville Riverside, 6-1, 185, jr.; Xavier Balson, North Olmsted, 6-2, 214, sr.; Jagger Pallay, Hudson, 5-11, 170, sr.; Carson Dyrlund, North Canton Hoover, 6-2, 195, jr.

RB: Joe Caswell, Whitehouse Anthony Wayne, 6-0, 200, sr.; Tavionne Crosby, Trenton Edgewood, 5-10, 210, sr.; Brodey Berg, Cincinnati Anderson, 6-0, 190, jr.; Lukas Stiles, Medina Highland, 5-10, 210, sr.; Ian Ludewig, Hudson, 6-0, 185, sr.

WR/TE: Santos Alvarez, Cincinnati Anderson, 6-2, 190, sr.; Bryson Hammer, Fremont Ross, 5-11, 175, sr.; Koy Beasley, Cincinnati La Salle, 6-0, 180, jr.; Zach Baglia, Green, 6-2, 175, jr.; Dylan Snyder, Uniontown Lake, 5-11, 165, sr.; Sam Reynolds, Sidney, 6-2, 168, sr.

OL: Nick Lulow, Painesville Riverside, 5-11, 245, sr.; Jack Behnfeldt, Whitehouse Anthony Wayne, 6-1, 240, sr.; Marc Nave, Toledo Central Catholic, 6-4, 320, jr.; Ryan Steinbrink, Watkins Memorial, 6-4, 286, sr.; Gabe Funk, Xenia, 6-6, 265, jr.; Jibril Bradford, Cincinnati Northwest, 6-2, 260, sr.; Joey Wengstrom, North Olmsted, 6-4, 292, sr.; Craig Horton, Westerville South, 6-0, 255, sr.

K: Sean Kerwood, Painesville Riverside, 5-10, 150, sr.

DL: Avery Viancourt, Avon Lake, 6-2, 190, sr.; Austin Mitchell, Avon, 6-2, 265, sr.; Quinterrius Jemison, Cincinnati Withrow, 6-0, 235, sr.; Anson Cox, Piqua, 6-5, 251, sr.; Jordan Pritchard-Sewell, Akron Archbishop Hoban, 6-2, 250, jr.; Devin Bell, Akron Archbishop Hoban, 6-0, 202, jr.; Bryson Getz, Akron St. Vincent-St. Mary, 6-2, 240, sr.; Marcus Moore Jr., Massillon Washington, 6-2, 305, sr.

LB: Jason Ryan, Painesville Riverside, 6-2, 230, sr.; Luke Wymer, Whitehouse Anthony Wayne, 5-10, 205, sr.; Mason Villarreal, Fremont Ross, 5-11, 210, sr.; Drew Goff, Westerville South, 5-9, 185, sr.; Ethan Clawson, Big Walnut, 6-2, 220, sr.; Nick Hoying, Kings, 6-0, 185, sr.; Qierstin Williams, Cincinnati Winton Woods, 6-0, 210, sr.; Brock Sherman, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 5-11, 205, jr.

DB: Conner Vranic, North Royalton, 6-2, 181, sr.; David Collins Jr., Maple Heights, 6-2, 175, sr.; Shane Warden, Parma Heights Valley Forge, 6-2, 215, sr.; Jace Henry, Watkins Memorial, 5-10, 175, sr.; Nicky Pentello, Big Walnut, 5-10, 190, sr.; Davion Pritchard, Austintown Fitch, 6-1, 185, Jr.; Jack Jenkins, Hudson, 6-2, 170, sr.; Matt Ciryak, Medina Highland, 6-2, 190, jr.

P: Celton Dutton, Uniontown Lake, 6-1, 185, jr.

DIVISION III – THIRD TEAM

QB: Ben Hamm, Dover, 6-3, 175, sr.; Deuce Caldwell, Licking Heights, 5-9, 165, sr.; Antonio Harris, Independence, 5-9, 200, sr.; DeShawn Vaughn, Austintown Fitch, 6-0, 170, jr.; Van George, Cincinnati Winton Woods, 6-2, 210, jr.

RB: Jakorion Caffey, Avon, 5-10, 195, jr.; J.J. Barton, Dover, 5-10, 180, jr.; David “Amir” Brown, Northland, 5-8, 170, jr.; Cody Miller, North Royalton, 5-10, 175, jr.; De’Andre Church, Massillon Perry, 5-10, 190, sr.; D’Anthony Kelker, Akron St. Vincent-St. Mary, 5-9, 165, sr.

WR/TE: Matthew Stuewe, Avon Lake, 6-3, 175, sr.; Tommie Benn, Garfield Heights, 6-1, 185, sr.; Nick Biega, Mayfield Heights Mayfield, 6-0, 170, sr.; Brayden Bischoff, Morrow Little Miami, 6-1, 175, sr.; Mekhi Kilburn, Northland, 5-9, 170, sr.

OL: Clay Broadhurst, Avon Lake, 6-1, 250, jr.; Matt VonAlmen, Big Walnut, 6-3, 250, jr.; Alejandro Castro, Parma, 6-2, 255, sr.; Camden Crooks, Kings Mills Kings, 6-2, 250, jr.; Darrion Fannon, Cincinnati Winton Woods, 5-11, 315, sr.; Jack McAvinew, Uniontown Lake, 6-0, 315, sr.; Riley Defibaugh, Akron St. Vincent-St. Mary, 6-2, 285, sr.

K: Jackson Trombley, Piqua, 5-11, 185, sr.; Connell Rafferty, Macedonia Nordonia, 5-11, 153, jr.

DL: Matt Gigax, Dover, 6-4, 220, sr.; Jamari Holmes, Solon, 5-11, 265, sr.; Hunter Jones, Kings Mills Kings, 5-11, 210, sr.; Terren Macklin, Cincinnati Winton Woods, 6-0, 295, sr.; Brian Robinson, Austintown Fitch, 6-4, 230, jr.

LB: Joe Barch, Mayfield Heights Mayfield, 5-9, 190, jr.; Malachi Donahue, Ashtabula Lakeside, 5-9, 170, sr.; Gavin Karshner, Teays Valley, 6-0, 210, sr.; Max Shulaw, DeSales, 6-1, 220, jr.; Harlee Hanna, Canal Winchester, 6-0, 210, jr.; Tajh Landrum, Cincinnati La Salle, 6-3, 200, sr.; Mitchell Good, Medina Highland, 5-11, 190, sr.; Rickey Williams, Akron Archbishop Hoban, 6-2, 210, jr.; Logan Villamagna, Macedonia Nordonia, 6-0, 205, sr.

DB: Keegan Rudduck, Avon Lake, 6-1, 165, sr.; Angelo Collazo, Ashtabula Lakeside, 5-9, 155, sr.; Anthony Vann, Fremont Ross, 6-2, 186, sr.; Logan Ullery, Troy, 5-10, 160, jr.; Jake Valerio, Trenton Edgewood, 5-9, 165, sr.; John Keough, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 6-1, 185, jr.; Antonio Martin, Green, 5-10, 170, soph.; Cam Smith, Austintown Fitch, 5-11, 185, sr.

P: Ian Walsh, Avon Lake, 6-2, 165, jr.; Cam Gladden, Big Walnut, 5-8, 160, sr.

DIVISION III – HONORABLE MENTION

QB: Brayden Sturgell, Logan, 6-0, 170, sr.; Patrick Carney, Watkins Memorial, 6-1, 182, jr.; Brady Ouhl, Piqua, 6-0, 179, sr.; Ryan Kerscher, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 6-3, 185, sr.; Troy Montgomery, Cincinnati Withrow, 6-1, 195, sr.

RB: Varik Fick, Logan, 5-11, 160, Sr.; Tanelle Rose, Lyndhurst Brush, 5-11, 195, jr.; Tyrone Singleton, Willoughby South, 5-9, 190, sr.; Jaye Warren, Hamilton Ross, 5-9, 185, sr.; Braden Sullivan, Trenton Edgewood, 6-1, 185, jr.; Jamell James, Austintown Fitch, 5-10, 220, sr.; Justin Bremner, 6-0, 205, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 6-0, 205, sr.

WR/TE: Zach Braucher, North Canton Hoover, 6-0, 160, soph.; Steven Cammack, Twinsburg, 5-11, 175, jr.; Jayvian Crable, Akron Archbishop Hoban, 6-2, 210, sr.; Tommy Gallagher, Toledo St. John’s, 5-10, 195, sr.; Tyler Stevenson, Dover, 6-1, 170, sr.; Jonny Askew, Mount Vernon, 5-10, 185, jr.; Joel Kpassou, Solon, 5-11, 167, sr.

OL: Kendric Bankston, Toledo Central Catholic, 5-11, 260, jr.; Tommy Ling, Whitehouse Anthony Wayne, 6-2, 235, sr.; Micah Holmes, Toledo St. Francis, 6-0, 300, sr.; Abdoul Bah, Columbus Independence, 5-9, 225, sr.; Mason Fry, Canal Winchester, 6-3, 280, sr.; Andrew Schmitz, Licking Heights, 6-5, 300, sr.; Frank Boscarello V, Parma Heights Valley Forge, 6-1, 285, sr.; Luke Halsey, Trenton Edgewood, 6-2, 260, jr.; Gunnar Stephan, Xenia, 6-2, 260, soph.; Evan Sirgo, Massillon Washington, 6-3, 225, jr.; Max Millin, Massillon Perry, 6-1, 235, soph.; William Satterwhite, Akron Archbishop Hoban, 6-2, 290, jr.

K: Brian Bishop, Toledo Central Catholic, 6-1, 180, sr.; Trent Doerfler, Barberton, 5-10, 175, sr.

DL: Cadence Carswell, Whitehouse Anthony Wayne, 5-11, 215, jr.; Anthony Mosley, Lima Senior, 6-3, 220, sr.; Simon Lorentz, Dover, 6-3, 280, sr.; Colton Middendorf, Watkins Memorial, 6-3, 330, sr.; Asher Hayles, DeSales, 6-2, 230, sr.; Jake Rhodes, Cincinnati La Salle, 6-3, 220, sr.; Henry Caspar, Hudson, 6-3, 195, sr.; Lucas Offredo, Hudson, 6-1, 200, sr.

LB: Deandre Ellis, Toledo Central Catholic, 6-0, 220, sr.; Ethan Truax, Ashland, 5-10, 195, sr.; Asim Lateef-Chenault, Barberton, 6-0, 210, sr.; Jackson Storm, Dover, 5-10, 205 sr.; Brett DeVault, Dover, 6-2, 200, sr.; Justin Long, Marion Harding, 6-0, 195, soph.; Sayed Abuhamdeh, North Royalton, 6-2, 220, sr.; Ronnie Butler, Xenia, 5-9, 215, soph.; Evan Swartz, Trenton Edgewood, 6-2, 190, sr.; Cody Fair, Massillon Washington, 6-1, 225, jr.

DB: Matt Fischer, Avon, 5-11, 190, sr.; Braiden Vargas, Toledo Central Catholic, 6-2, 185, sr.; England Allen, Whitehouse Anthony Wayne, 5-10, 175, sr.; Elijah Frazier, Piqua, 6-2, 181, sr.; Myles Vordemark, Sidney, 5-11, 190, sr.; Israel Petite, Macedonia Nordonia, 5-10, 165, jr.; Jack Pinchek, Olmsted Falls, 5-11, 200, sr.; Trey Reutter, Painesville Riverside, 6-1, 175, sr.

P: Joseph Claire, Oxford, Talawanda, 5-9, 190, sr.

Offensive Player of the Year: Lamar Sperling, Akron Hoban

Defensive Player of the Year: Jermaine Matthews, Cincinnati Winton Woods

Coaches of the Year: Dave Bors, Painesville Riverside; Maurice Harden, Xenia